Botoks

 




Za prelepo lice bez bora

Probajte jedan od najdelotvornijih i najpopularnijih estetskih tretmana za uklanjanje bora na području čela i bora smejalica. Oporavak je izuzetno brz, odmah po završetku tretmana možete da se vratite svojim svakodnevnim obavezama.

 

Upotreba botoksa u lečenju prekomernog znojenja (hiperhidroza)


Lučenje znoja je normalan, fiziološki proces i zavisi od rada znojnih žlezda koje se nalaze u koži. Sam proces rada znojnih žlezda zavisi od mnogih faktora spoljašnje sredine i psihoemotivnog stanja čoveka. Lučenje znoja može biti pojačano ili smanjeno. Pojačano lučenje znoja naziva se hiperhidroza. Znojenje je simetrično, obilno i obično u regijama pazuha, dlanova, tabana i lica.

Kod žena se javlja još i predelu ispod dojki i prepona, a kod muškaraca na čelu i leđima. Hiperhidroza može biti fiziološka, simptomatska, genetska, tj. nasledna, a najčešće je idiopatska, tj. nepoznatog porekla. Hiperhidroza nepoznatog porekla (idiopatska) dovodi se u vezu sa psihičkim i emotivnim stanjem. Znojenje je izraženo tokom čitavog dana, a naročito u stresnim situacijama. U suštini, stvar je u nervnoj stimulaciji određenih zona mozga i zato se ne javlja u snu i potpuno je naše kontrole. Hiperhidroza gotovo uvek stvara neprijatnost kod ljudi. Idiopatska hiperhidroza može predstavljati izvor nesigurnosti prilikom komunikacije, jer se ne može kontrolisati i predvideti, a ne mora zavisiti od temperature prostorije u kojoj se osoba nalazi.

BOTOKS REŠAVA PROBLEM

Ubrizgavanjem botoksa u predeo pazuha blokira se lučenje acetilholina koji je odgovoran za idopatsku hiperhidrozu. Rezultati traju od šest do osam meseci, a posle toga je potrebno tretman ponoviti. Nekada je dovoljno uraditi tretman jednom godišnje i samo smanjiti intenzitet znojenja, jer je znojenje fiziološki proces i ne treba ga potpuno eliminisati, već umanjiti njegov obim.

Baby Botox


Noviji trend u primeni Botoxa je primena Baby botoxa.Baby botoks je marketinški trik kojeg su izmislili dermatolozi i sam naziv baby botoks nećete pronaći nigde u literaturi. To je isti botoks ali podrazumeva aplikaciju minimalnih doza preparata čime se postiže bolja pokretljivost mimičnih mišića, bez zaleđenog izgleda. Samim tim i rezultati tretmana su kratkotrajniji pa se preporučuje ponavljanje na 2-3 meseca.

Često pitana pitanja

Šta je botoks?
Botox je prirodni pročišćeni protein proizveden pomoću bakterije Clostidium botulinum, koji se poslednjih desetak godina koristi u medicini.

Poslednjih nekoliko godina najviše se koristi u kozmetologiji. Botulinski toksin poznat po jednom od svojih najupotrebljavinijih imena, Botoks (Botox®) ili Disport (Dysport®), oko dve decenije se, zahvaljujući istraživanjima Alana Skota (Alan Scott) koristi u medicini u veoma malim dozama kao lek za opuštanje mišića, kod pacijenata sa bolnim grčevima i fascikulacijama mišića (npr.kod miokimije), ali neuporedivo veću popularnost je stekao u kozmetologiji za „zatezanje bora“.

Tretman Botoxom je jedan od najdelotvornijih i najpopularnijih estetskih tretmana za uklanjanje bora na području čela i bora smejalica. Tretman Botoxom je siguran i jednostavan nehirurški zahvat kojeg izvodi lekar . Izvodi se tako da se preparat aplikuje u mišić na mestima gde se bore žele ukloniti ili umanjiti. Tretman je bezbolan i traje svega nekoliko minuta.

Rezultat tretmana, kao ni kod sličnih estetskih tretmana, nije trajan jer još nije otkrivena supstanca koja bi u potpunosti zaustavila neizbežan proces starenja.
Ko su kandidati za primenu botoxa?
Kandidati za tretman su sve osobe koje u trenutku intervencije nemaju infekciju na mestima na koja žele primeniti preparat i osobe koje nisu alergične na preparat ni bilo koji pomoćni sastojak preparata.

Pacijenti s pojedinim neurološkim poremećajima (ALS, Myasthenia gravis ili Lambert-Eaton sindrom) imaju povećan rizik pojave ozbiljnijih neželjenih dejstava.
Priprema
Pre primene preparata neophodan je pregled lekara. Pregled omogućuje detaljan uvid u raspored i građu facijalnih mišića jer se oni kod ljudi mogu bitno razlikovati. Ako se ta činjenica zanemari, rezultati nisu zadovoljavajući.

Nakon pregleda facijalnih mišića lekar će odlučiti u koja područja treba precizno aplikovati preparat. Neophodno je da na pregledu lekara obavestite ako dojite, uskoro planirate trudnoću ili bolujete od neuromišićnih bolesti (bolest povećava rizik pojave neželjenih dejstava).

Na pregledu ćete dobiti odgovore na sva eventualna pitanja i nejasnoće.
Tok tretmana
Botox se pažljivo i precizno aplicira u vrlo malim količinama i blokira rad pojedinih mišića koji učestvuju u mimici lica. Na taj način se umanjuju i uklanjaju bore na licu, koje nastaju snažnim delovanjem tih mišića. Delovanje preparata je lokalizovano samo na mesta na koja je aplikovan. Sama aplikacija je gotovo bezbolna jer se preparat ubrizgava veoma tankim iglama.

Mesta na kojima se najčešće izvodi tretman su bore na čelu, sitne bore s spoljašnje strane očiju, bore iznad gornje usne, neravnine na bradi i bore na vratu.

Botox deluje posle dva ili tri dana po aplikaciji i prvi efekti postaju vidljivi. Podmlađivanje lica odvija se postepeno i može da traje i do mesec dana. Kad se postigne pun efekat, trajnost rezultata varira zavisno o individualnim karakteristikama. U većini slučajeva efekti se održavaju oko 3-4 meseca, retko i 6 meseci.

Tretman se može ponavljati neograničen broj puta jer ne postoji nikakva opasnost za zdravlje pacijenta. Potrebno je voditi računa da između tretmana bude odgovarajući vremenski razmak. U najvećem broju slučajeva tretman se ponavlja svakih 4 meseca kako bi se održao mladalački i svež izgled.

Važno je napomenuti da je kod ponovljenih tretmana estetski učinak pomlađivanja trajniji.
Kakav je oporavak posle primene botoxa?
Osoba se može odmah po završetku postupka vratiti svojim svakodnevnim obavezama. Na mestu uboda može se pojaviti manja modrica, koju možete pokriti na uobičajeni način.
Neželjena dejstva
Tretman se ne preporučuje osobama alergičnim na sastojke preparata i obolelima od neuromišićnih bolesti, osim na predlog neurologa.

Najčešća neželjena dejstva su glavobolja, sindrom sličan gripu, privremeno spuštanje očnih kapaka i vrtoglavica. Mnogo ređe dolazi do pojave bolnosti lica, crvenila na mestu aplikacije i oslabljenosti mišića. Pojave se povezuju sa samom aplikacijom jer se javljaju tokom prve nedelje nakon zahvata.

Sva neželjena dejstva su privremena i ne traju više od nekoliko nedelja.
Mere opreza
• Ne konzumirati veće količine alkohola 24h nakon zahvata;

• Ne vežbati 24h nakon zahvata;

• Ne masirati lice I izbegavati kozmetičko čišćenje lica nedelju dana nakon zahvata;

• Izbegavati podvodno ronjenje, kao I nošenje zaštitnih kaciga za motor;

• Ne iči na spavanje 4 sata nakon tretmana, pokušati zaspati na leđima noć nakon tretmana;

• Pokušajte vežbati tretirane mišiće do 4 sata nakon zahvata, dakle nastavite se smejati, mrštiti itd.;

• Izbegavati solarijume i saune 3 do 4 dana nakon tretmana.

Kontaktirajte nas

Ukoliko vam je potrebna informacija ili savet, javite nam se, a mi ćemo vam odgovoriti u kratkom vremenskom roku.
[contact-form-7 id="100" title="Contact form 1"]